Pred derbi na Grbavici ukradeni kablovi od električne energije

Kako navodi Klix, uoči sutrašnjeg meča presječeni su i ukradeni kablovi koji električnom energijom napajaju jedan od reflektora i LED banere.

MUP je danas oko 16:25 sati obaviješten da je došlo do krađe, a policija je izašla na teren i obavila je uređaj.

Bez obzira na ovaj incident utakmica između velikih rivala će se odigrati u predviđenom terminu od 17:30.

Drama u Rijeci nakon poraza od Hajduka, bijesna Armada zaustavlja igrače (VIDEO)

Oko stotinu pripadnika Armade spustilo se s brda pored Rujevice i trenutno su pred ulazom na riječki stadion, prenosi index.hr

Rijeka je na Rujevici izgubila od Hajduka i potonula još dublje u rezultatsku krizu, a pripadnici Armade uvredama su zasuli igrače nakon susreta. Pet utakmica u nizu Rijeka je bez pobjede, a trener Simon Rožman potvrdio je da prolaze kroz velike turbulencije.

Navijači Rijeke još donedavno su podržavali igrače bakljadom na treningu, a sad prijete igračima, upravi i svima koji se nađu u blizini.

Armadaši su derbi s Hajdukom pratili s brda poviše sjeverne tribine, gdje su pod velikim transparentom grupe navijali od prve minute. Nakon neuspjeha igrača na terenu protiv najžešćih rivala, potpuno su planuli.

“Igrajte, pič..ce, dobit ćete batine”, vikali su igračima nakon novog poraza (0:1)

Potom su se navijači sjurili pred ulaz u klub. Tu su tri policijske marice i puno manje policajaca nego što je navijača koji pjevaju, viču i uzvikuju prijetnje svima koji se približe.

Policija zasad uspijeva očuvati red. Novinari su tijekom incidenta ostali unutar kompleksa stadiona. POGLEDAJTE VIDEO KLIKOM OVDE.

Navijači Rijeke zaustavljali su automobile s igračima Rijeke i vikali im da krenu igrati. Policija je uspjela stvoriti prolaz i propustiti automobile. Čuvaju igrače Rijeke od bijesnih navijača.

Izdali ultimatum prije utakmice

Podsjetimo, Armada je uoči utakmice izdala ultimativno priopćenje i poručila igračima da samo pobjeda protiv Hajduka dolazi u obzir.

“S Rijekom smo prošli i najljepše i najteže trenutke, i borbe za trofeje i borbu za ostanak, europske stadione i blato HNL močvare, ali uvijek smo najviše cijenili bezrezervnu borbu za najdraži dres kao što smo uvijek i pružali bezrezervnu podršku pogotovo u trenucima kada Rijeci ne ide. Kao što se zaslužio naklon nakon krstarenja Europom, kao što se osjećao ponos nakon toga. Tako sada treba skupiti glave, pokazati karakter i kao ekipa izaći iz krize, jer opravdanja za ne ostaviti srce na terenu nema. Nećemo opravdanja, hoćemo pobjedu”, objavila je Armada uz fotografije grafita na gradskim ulicama na kojima piše “Hoćemo pobjedu”.

Nije se dogodilo.

Uhapšeni Grobari u Inđiji (VIDEO)

Policija je danas u Inđiji uhapsila navijače Partizana koji su došli da sačekaju igrače i pruže im podršku pred današnji meč, a sve pod izgovorom da im je tako “ naređeno “.

Bez ikakvog osnova nastavlja se represija nad Grobarima i hapse se djeca od 16-17 godina! Navijanje nije zločin

Prema informacijama koje pristizu, uhapsen je mladji South Guard.

Stari intervju sa prvom ekipom Armade (krajem 80tih)

Intervju je objavljen u omladinskom listu „VAL br.276, nepoznatog datuma, vjerovatno krajem osamdesetih godina. Skinuo sa tavana,skinuo prašinu i objavio J.Č.

Intervju su napravili Nela Zvizduk i Tripo Glavan, a navijači su zbog anonimnosti okarakterisani imenima “Tenisica, Lutka, Carleone, Sjemenka, Globus, Pseto, Juha, Paja Patak, Breskva i Čedna.

Intervju:

„Tenisica“ – Nisam ljudožder,ali mrzim sve koji mrze mene.U tome osobito strše Grobari i Cigani (op. a. partizanovci i zvezdaši).Dok tučem navedene prožima me jedinstveni osjećaj.Coca kolji je to.

„Lutka“ – Svi su Armadaši takvi,i bez obzira na sve nikad se nećemo pomiriti sa Bad Blue Boys-ima jer jedino je Armada sama protiv svih.Jer,oni su velika četvorka, a mi smo maloogromna jedinka.
„Pseto“ – Tek toliko da znate,milicija je plakala u Ljubljani,a plakao je i slastičar,jer pošto nam uprava ne daje kolače,morali smo razbiti i opljačkati slastičarnicu.

VAL: Koga najviše cijenite od navijača?
„Pseto“ – ….ali milicija je plakala,kako ne razumijete… (hik)
„Tenisica“ – Svi su poslije nas,a cijenimo „Zmajčeke“ (ustav),“Kohortu“.“Torcida“ i „BBB“

Val: Protiv koga spremate slijedeću veliku tuču?
„Sjemenka“ – U Splitu ….
„Tenisica“ – U Ljubljani protiv „Cigana“ .Zgazit ćemo ih…
„Pseto“ – … ali milicija je u Ljubljani plakala,jebo te…(ha-ha-ha smijeh prisutnih)

VAL: Kakvi su odnosi sa klubom?
„Globus“ – Nikakvi. Joso malinović je lopov.Zato je kupio novog „Golfa“.
„Pseto“ – Tako je,tako je,tako je…
„Juha“ – Moram reći da je3 uprava totalno loša.
Pseto“ – Uprava je stvarno totalno loša.Na nas bacaju miliciju i pse u marijolama! (hik)
„Lutka“ – Igrači su dobri,a najbolji su Gabrić,Kuruz i Romić.

VAL : Da li vam daju pare na gostovanjima?
„Lutka“ – Ne pitaj…
„Pseto“ – Daju nam toliko da danas MORAM nositi smeće!
VAL: Što je važnije,da pobijedi Rijeka ili da dobro istučete protivničke navijače?
„Juha“ – Važni su rezultati,ali još je važnije istući „Grobare“ i „Cigane“.
„Tenisica“ – ….a može i normalne građane. (ha-ha-ha,smijeh Armade)
VAL: Zašto razbijate tuđe aute?
„Breskva“ – Zato jer nemamo svoje (ha-ha-ha,smijeh „Armade“)
„Lutka“ – Zato jer uprava neće da nam kupi.
„Tenisica“ – Ja ne razbijam auto,ja imam svoj (op.a. super)
„Pseto“ -….a drugi nemaju i nemaju kolače i zato obijamo slastičarne i trebamo popit pun kurac vina. (hik)

VAL: Da li se družite i kada nisu utakmice?
„Pajo“ – Da,družimo se i fiksamo se.
„Tenisica“-Da,da,da….pijemop,snifamo i drogiramo se.
VAL: Odakle vam novac za takve stvari?
„Globus“ – Daje nam pandurija.
„Pseto“ -Tko druga za muriju,kužiš,taj ima,a tko nema,kužiš,mora krast i grebat po cijeli dan tako da se tek oko deset-jedanaest uspije napit. (hik)
VAL: Što se ništa ne može poštenim radom?
„Breskva“ – Ne,ne može.Ako imaš ženbku po njoj možeš oplest poštenim radom,a ako nemaš pinta,zdrrrraaavo.Naše ženskepružaju usluge za solidne novce.

VAL: Tko je vođa „Armade“?
-Alkohol,ALKOHOL!!!!!
„Pajo“Osim alkohola,vođa nam je i „Tigar“. (snif,snif)
„Lutka“ – Ja sam vođa za telefonske razgovore?!
VAL- Zašto je bilo tako malo baklji na „Zvezdi“?
„Tenisica“ – Zato što me pandurpovukao za jaja iliti muda.
VAL: A zašto je sa Zvezdaške strane bilo tako puno baklji?
Svi – Zato jer je murja njihova rodbina!!!
VAL: Koga je veći gušt tući: protivničke navijače ili pandure?
„Breskva“-Ma isti kurac ti je!
„Pajo“ – Ma,to su ti jedno te isti. (mamicu im je…)
„Pseto“-Nemoj da vam murja uzme tu kazetu da nam ne bi Parlov jebo mater.

VAL: Što je za vas „Armada“?
„Tenisica“ – jedini predstavnik Rijeke o kojoj se priča po cijeloj Jugi.
„Pseto“ – skupina alkoholičara.
VAL: Čuli smoda postoji i „Armada Girls“.Kako ona djeluje?
„Tenisica“ (Šangaj) -One nas tješe kada dobijemo batine od murije.
VAL: Da li vam one švercaju pirotehniku na stadion?
„Corleone“- Prije su to mogle,a otkad je vaginalna kontrola po stadionu više ne mogu (ha-ha-ha)
VAL: „Čedna“,po čemu si ti član „Armada Girls“?
„Čedna“ – Po konzumaciji alkohola.
„Pseto“- Po seksualnim odnosima.“Armada Girls-Armada Boys –
Aaaaarmada
Aaaaarmada
Aaaaarmada

Armada Rijeka old school (Intervju Osamdesete)

(Šaljite nam vaše priče, kolumne, ideje na [email protected])

Priča člana Hordi: Gašenje grupe Capital City Boys (Manijaci)

Zavrsen je jos jedan derbi na Kosevu, Muamer Kurto je ugasio Želju kao i mi tu noc CCB (Capital City Boys, podgrupa Manijaka). U toku utakmice vazno je pomenuti i parolu zeljovaca u kojoj nam strumfovi dizu parolu (Slika broj 1.)

Manijaci parola “Jesu li Horde gdje su nekad bile”

U tom trenutku mi uzvraćamo parolom. (Slika broj 2.)😁

Horde Zla parola “Gje god bili uvjek smo korak ispred vas”

Tada pocinje haos na jugu. Pesnice lete na sve strane. Razumljivo je da je neko propjevao. Puse sa svih strana, busno je u jezgru sto se nakon par mjeseci uspostavilo tacnim kad smo prije njihove domace tekme digli parolu “nije bitno gdje i kad, manijaci uvijek jad”.

Komsinice isti dan, samo par sati poslije na jugu dizu parolu “nije bitno gdje i kad”… 2:0


Sutka na jugu staje uz bakljadu manijaka i ulazak hitne pomoci na njihovu tribinu. Sta se desava? Samo je par ljudi znalo. Svi na stadionu su ubjedjeni da je neko povrijedjen od tuce koja je tamo izbila, ali koliko smo tad mocni bili dokazuje to da je u rukama jednog od njihovih vodja dospijela i nasa baklja, koju je jedan od nas koji je najvise zao izbusio tako da je jedan od vodja zapalio istu ostao spaljenih dlaka na rukci i naravno opekotina. Sta je sljedeće…

Rusenje tribine, propadanje u zemlju, nestajanje da tribina. Komisije su u šoku. Šok tek slijedi…Slagat cu vas jel ovaj derbi il’ poslije na Kosevu.Izlazimo sa stadiona i ubrzanim korakom krecemo ka pijaci. Brzo se pregrupisemo i pravimo zasjedu u pijaci ispod mosta na ciglanama. Primjecujemo kome kako prolaze pored nas. Nije nas bilo puno oko 20-ak. Ispostavit ce se prava brojka, da te ni murija, ni i plijne ne primjeti. Ne napadamo i nikad nismo napadali svakog. Normalni navijac nikad do tada nije presretnut ni “skinut”.

Dolazi plijen. Plijen zvani Capital City Boys. Novija grupa formirana na jugu, ali ni malo bezopasna. Po nasim pretpostavkama oni su zadnji. Oni ce biti ****😁 Juriiiiiiiiiis! Naravno pola ih bjezi, ali mu imamo cilj, hocemo veliki trofej. Brzo sustizemo momka momka koji je nosio torbu. Borio se i nije dao, ali ostavljen od svoje grupe nije imao puno izbora. Trofej je tu”😁

Horde Zla sa transom Capital City Boys (Podgrupa Manijaka)
Horde Zla sa transom Capital City Boys (Podgrupa Manijaka)

(Šaljite nam vaše priče, kolumne, ideje na [email protected])

Ultrasi posetili trening Milana posle Zvezde “Da napadamo 90 minuta, moramo da pobedimo”

Navijaci Milana posle Zvezde

Prvo poraz od Specije (0:2), pa remi sa Zvezdom u Beogradu (2:2) u Ligi Evrope upalili su crvene lampice u taboru Milana.

Pred Rosonerima je u nedelju popodne gradski derbi sa Interom i jasno je da bi novi poraz bio još jedan od udaraca u nizu na velike ambicije kluba u ovoj sezoni.

Zato su reagovali najvatreniji ultrasi Milana, čuvena “Curva Sud”, pošto su njih oko 300 posetili fudbalere u “Milanelu” na treningu uoči velikog derbija.

Navijačima Milana zbog pandemije neće biti dozvoljeno da prisustvuju današnjem meču, ali su imali poruku za svoje igrače pred važan duel:

Da napadamo 90 minuta, u derbiju moramo da pobedimo – pisalo je na transparentu koji je pratila i adekvatna bakljada.

“BIJELI BROD” Priča o prvom odlasku Armade u Split brodom

Bijeli Brod Armada Rijeka

“BIJELI BROD”

Prije točno 4 godine u kombiju na povratku iz Osijeka ili Zaprešića, ne sjećam se točno, krenula je priča o Bijelom brodu 🛳🛳, davnoj želji da se brodom ode u Split na utakmicu ⚽️⚽️ Hajduk-Rijeka. Sjećam se, dok smo se vozili u kombiju, netko je rekao kako bi bilo super kad bi mogli brodom u #Split ali da je to nažalost nemoguce.

Pa je krenula poluozbiljna zaßebancija da bi ja to mogao probati dogovoriti i tako to.. Naime Armada je tamo još od 2005. ili čak 1999. pokušavala organizirati brod, pokušalo se preko tada nekih “jakih igrača” ali uvijek bi se naišlo na zid u Jadroliniji ili politici ili klubu, nitko nije želio preuzeti odgovornost.

Uvijek ista priča – tko bi preuzeo rizik voditi 1.000 navijača brodom na utakmicu!? Ipak, prošlo mi je kroz glavu – ßebote pa ajmo probati! Ako nešto želiš i ako vjeruješ u to ništa nije nemoguće, pa ni taj brod do Splita. Iako, imali smo samo nekih 2 tjedna do utakmice, trebalo je napraviti pravo malo čudo u tako malo vremena – dogovoriti sastanak u Jadroliniji, naći brod (!), osigurati sredstva, dobiti dozvole, prodati 1.000 karata i logistički organizirati da sve prođe ok!

Dok smo se vozili kombijem, negdje oko Bosiljeva uzeo sam telefon u ruke i krenuo vrtiti “razne kombinacije”, red poruka red rasprave u kombiju kako bi to bilo TOP! Na benzinskoj u Ravnoj gori smo uzeli zadnju turu limenki i pomalo se spuštali prema Grobniku kad mi je došla povratno SMS poruka da budemo sutra ujuto u 08.00 u Jadroliniji na sastanku s predsjednikom uprave! To je to!!

Naravno ni tada se nije baš previše vjerovalo da ćemo uspjeti, jer takvih sastanaka je i prije bilo ali uvijek su završili s “košaricom” – ne može se, nema broda, ovaj ili onaj ne da, rizično je, skupo je, itd itd. Ali ipak, nekako smo bili uporni da ćemo napraviti sve da ovaj put brod 🛳 zaplovi! Odredili smo tko ide na sastanak, organizirali se praktički u tih par sati vožnje u kombiju da ujutro izložimo naš koncept organizacije Bijelog broda.

Pustili smo kombi u gradu, otišli doma, razmijenili još par poruka preko vibera – i ujuto smo J., L. i ja sjedili s upravom Jadrolinije na sastanku u #Rijeka . Ostalo znate! 1.037 ljudi na brodu i par tisuća Riječana na rivi na ispraćaju broda 10.03.2017

Tekst napisao: Marko Boras Mandić

Rade je 2018. godine, uspon na smrtonosnu planinu posvetio ´Slobodi´ i bolesnoj komšinici

U stravičnoj nesreći na planini Prenj prije 7 dana je poginuo Rade Šimić, pripadnik Oružanih snaga BiH i član Fukara iz Tuzle.

Vijest o tragičnoj smrti zatekla je navijače Slobode, sve građane Tuzle kao i sve one koji su poznavali lik i djelo Radeta Šimića.

Rade je 2018. godine sa 34 člana ekspedicije, od kojih su 23 planinara iz Bosne i Hercegovine, uspješno okončao uspon na Zapadni Elbrus, vrh Evrope 2018. godine. Rade je svoj uspon posvetio bolesnoj komšinici i klubu ´Sloboda´. Elbrus je neaktivni vulkan, smješten na zapadnom Kavkazu, u Ruskoj autonomnoj Republici Kabardsko-Balkarska, nekoliko kilometara od granice s Gruzijom. Elbrus ima dva vrha: istočni i zapadni.

Zapadni vrh je i najviši, odnosno 5.642 metra, dok je istočni nekoliko metara niži, tj. 5.621 metar. Iako tehnički uspon na vrh nije prezahtjevan, Elbrus je jedna od najsmrtonosnijih svjetskih planina, na kojoj je 2004. godine poginulo 48 penjača.

˝Nakon četiri dana čekanja na pravi trenutak, izvršili smo uspješan uspon. Najbrojnija visokogorska ekspedicija iz BiH, čak 23 planinara, uspješno su popeli vrh Evrope. Ekspedicija je organizovana od strane ´Extreme summit team-a´ iz Beograda i okupila je 35 ljudi sa prostora bivše Jugoslavije. Nakon dolaska u Terskol, selo ispod planine, slijedile su pripreme za uspon˝, kazao je te 2018. godine Šimić u razgovoru za portal Tuzlanski.ba.

˝Uspon sam posvetio svojoj komšinici Rusmiri Zukančić koja se bori protiv karcinoma i nedostaje joj oko 15.000 KM za terapije i operaciju. Ovom prilikom molim sugrađane i sve dobre ljude širom BiH i dalje da se uključe u akciju i pomognu Rusmiri na putu ka ozdravljenju. Također, ovaj uspon poklanjam svom voljenom klubu ´Sloboda´ iz Tuzle koja naredne godine slavi 100 godina postojanja u nadi da će i ona jednom biti u vrhu BiH i Evropskog nogometa˝, govorio je Rade za naš medij.

1312 artikli širom sveta!

Poštovani prijatelji, dolazimo sa lepim vestima za sve verne pratioce koji podržavaju naš rad sa Balkana ali i dijaspore.

Dugo vremena nismo bili u mogućnosti da šaljemo kvalitetne proizvode sa navijačkim obilježjima na naše prostore i inostranstvo, zbog različitih prepreka kao što su velike poštarine, čekanje na isporuku, problemi sa carinom i vraćanje pošiljki.

Konačno smo uspeli da pronađemo pravo rešenje. Saradnja sa sajtom TeeSpring znači da će svi koji nas prate iz dijaspore, kao i ovi domaći konačno moći da dođu do kvalitetnih proizvoda navijačke prirode brzo i jednostavno.

1312 Prodavnicu možete pronaći na sledećem linku: https://teespring.com/stores/1312-shop

Prije 27 godina ovaj dječak je posramio Tuđmana. Sad je dobio mural u Zagrebu

Prije 6 dana navijači Dinama slavili su Valentinovo koje za njih ima i dodatno značenje uz obilježavanje dana zaljubljenih. Četrnaestog veljače 2000. godine Bad Blue Boysi su uspjeli, nakon gotovo devet godina, klubu je vraćeno ime Dinamo, ono koje je nosio između 1945. i 1991. godine i pod kojim su ga znali svi ljubitelji i navijači.

Dolaskom HDZ-a i Franje Tuđmana na vlast ime Dinamo je ocijenjeno prokomunističkim i klub je promijenio ime najprije u HAŠK-Građanski, a dvije godine kasnije u Croatiju. BBB su bili jedna od prvih pravih Tuđmanovih oporbi unutar zemlje, a njihova borba za povratak imena obilježena je dugogodišnjim sukobima s policijom, vladajućima i svim medijskim pokroviteljima nasilnog preimenovanja kluba.

Jedna od najpoznatijih scena te borbe nastala je 27. ožujka 1994. godine kada je Croatia na Maksimiru svladala Hajduk 4:0 u najvećem derbiju hrvatskog sporta. Ipak, umjesto dvostrukog strijelca Igora Cvitanovića ili Dževada Turkovića i Vjekoslava Škrinjara koji su potvrdili pobjedu, show je ukrao dječak koji je ušao u navijačku legendu poznat kao “mali Matija”.

Matija je bio u Plavom salonu, gdje se susreo s predsjednikom Tuđmanom koji ga je pitao za koga navija. Dječjom iskrenošću Matija mu je odgovorio da navija za Dinamo, a uz smijeh svih prisutnih Tuđman ga je podigao u naručje i započeo propovijed.

“Daj da ti nešto objasnim. Čuj, jesi iz Zagreba? Dinamo ti ima u srpskom Pančevu i albanskoj Tirani i svuda. A sad budi za Croatiju. Ona ti je nastavak i HAŠK-a i Građanskog i tog Dinama”, rekao je Tuđman.

Dvadeset i sedam godina kasnije, Bad Blue Boysi su zu Zagrebu na Laništu posvetili Matiji poseban mural, a scena koja je dio navijačke predaje je tako zabilježena na najljepši mogući način. Na istom mjestu, s druge strane zida, nalazi se i mural posvećen navijaču koji je na Valentinovo 2000. godine, u pokušaju da probije policijski kordon ispod maksimirskog zapada, gurnuo Dinamov dres u prvi plan.