Ko je zapravo Cupko uhapseni vodja BBB ?

Ekspresnom policijskom akcijom prethodne nedelje uhapsene su dvije osobe sa velikom kolicinom narkotika na autocesti u blizini Karlovca.

Jedan od uhapsenih je i Goran Hajdukovic Cupko nekadasnji clan prve ekipe navijaca Dinama popularnih Bad Blue Boys-a. Hajdukovic je kasnije presao u BBB fan klub ili Mamiceve placenike kako se nazivaju navijaci Dinama koji su odlucili pruziti podrsku sad vec bivsem predsedniku Dinama , Zdravku Mamicu.

Hajdukovic je od ranije poznat policiji jer je pored mnostva prekrsaja i krivicnih dela imao i tri pokusaja ubistva. Nekoliko puta je boravio u zatvoru. Prvi pokusaj ubistva imao je pre 18 godina kada je  pred derbi sa Hajdukom u zagrebackom naselju Dubrava izbo dvojicu maldica inace navijaca Hajduka nozem.

Ispred diskoteke Sokol je 2005. godine u redara ispalio tri hitca nanijevši mu po život opasne ozljede koje su liječnici uspješno sanirali, a Hajduković je tada pobjegao i za njim je bila raspisana tjeralica.

Uhićen je tri godine kasnije za vrijeme europskog nogometnog prvenstva u Austriji na njemačko-austrijskoj granici s lažnim dokumentima i spaljenim jagodicama na prstima. Neko vrijeme je bio proveo u zatvoru, no ubrzo je nastavio s ispadima. Tako je 2010. godine pijan u nacističkom odjelu u kafiću Krivi put napao i prijetio dvojici zaštitara, posegao je za pištoljem koji je u gužvi nekontrolirano opalio, no bez posljedica.

Svojevremeno je Hajduković na radiju vodio emisiju, vodio je i svoj kafić, glumio je u domaćem filmu ‘Ti me nosiš’. Policija Hajdukovića i 47-godišnjeg kolegu, državljanina Srbije sumnjiči za kazneno djelo neovlaštene proizvodnje i prometa drogama, a zbog posjedovanja oružja protiv Hajdukovića će Općinskom sudu u Karlovcu biti proslijeđen i optužni prijedlog zbog prekršaja iz Zakona o nabavi i posjedovanju oružja građana.

Od vođe Bad Blue Boysa i voditelja radioemisije do lica s tjeralice, optuženika za pokušaj ubojstva i suvlasnika kluba Svijet stripa Confetti, životni je put Gorana Hajdukovića Čupka (35) kojem je u utorak nastavljeno suđenje na Županijskom sudu u Zagrebu, ponovno zbog pokušaja ubojstva.

U ožujku 2009. Hajduković je napravomoćno osuđen na dvije godine zatvora jer je 2005. godine s tri hica u trbuh ranio redara iz kluba Sokol Zorana Spajića. Ponovno je na optuženičkoj klupi zbog slučaja iz 2001., a tereti ga se da je nožem pokušao ubiti navijača Hajduka Serafina Kodića.

Naime, 2001. nakon odigranih utakmica Dinamo – Slaven Belupo i Varteks – Hajduk, Hajduković i njegova petorica kompanjona napali su šakama i palicama hajdukovce, a Čupko je potegao nož. Sukob se dogodio u kafiću Wien, a Serafin Kodić zadobio je ozljede opasne po život.

Austrijska policija vratila ga je u Njemačku, no onda su nastali problemi. Policija je imala samo lažni identitet, muškarac nije želio otkriti tko je, a provjera preko otisaka prstiju nije bila moguća – naime, jagodice prstiju bile su mu spaljene.

Danima su policajci pokušavali otkriti njegov identitet, sve dok se jedna kriminalistica nije odlučila pozabaviti pismom na hrvatskom jeziku koje je pronađeno u njegovim osobnim stvarima.

Provjeravala je imena iz pisma i ustanovila da je jedan od spomenutih međunarodno traženi kriminalac. Počeli su pritiskati uhićenog i nakon višestrukih ispitivanja priznao je da ga hrvatske vlasti traže zbog pokušaja ubojstva iz 2001. i 2005. godine.

Čovjek bez identiteta i spaljenih jagodica bio je Goran Hajduković Čupko. Dva mjeseca poslije izručen je Hrvatskoj. Protiv njega pokrenut je i postupak na Općinskom kaznenom sudu u Zagrebu, zbog premlaćivanja muškarca 2002. na Zagrebačkom velesajmu.

Nakon nepravomoćne presude u ožujku 2009. za pokušaj ubojstva redara iz Sokola, Čupka sada čeka presuda za napad nožem iz 2001. Kako su u listopadu 2009. mediji objavili, Čupko se nedavno bacio u “kulturne vode” i postao jedan od dvojice suvlasnika kluba za ljubitelje stripova Svijet stripa Confetti.

Arrested headleader of Dinamo and Red Stars fans for transporting 170 kg of drugs

Croatian police arrested two men at the highway on the highway to Karlovac, which later turned out to be 44-year-old former leader of the BBB Goran Hajdukovic-Čupko and a citizen of Serbia Dragan Pavlović (47), one of Delija, a fan group that follows the Belgrade Red Star.

In a truck driven by Hajdukovic, 170 kg of marijuana was found in a building styrofoam, believed to be arrested on a notice as it usually happens when someone “falls” with a higher amount of narcotics. In addition to marijuana, they found 0.7 grams of cocaine and a bullet brand with 53 bullets. This is the biggest drug seizure in the territory of the Karlovac County.

– There are reasonable grounds to suspect that on 17 April 2019, at 7 pm in Karlovac, at the A1 motorway toll stations, together with the previous agreement, in accordance with the Law on the Suppression of Drug Abuse, the suspects held a total of 170.605 kilograms of dry herbal substance for which preliminary testing found that it was a narcotic drug cannabis of marijuana – confirmed to the Municipal State Attorney's Office in Karlovac, which proposed to the judge of the investigation an investigative jail against both suspects because of the danger of escape and repetition of the criminal offense, which they were granted both ended behind the bars.

Hajdukovic has been known to the police since he had, in addition to a number of offenses and crimes, three attempted killings. He was in jail several times. The first attempt at the murder was 18 years ago when, in front of a derby with Hajduk in the Zagreb Dubrava neighborhood, two young males, or even a fan of Hajduk Noze, were shot.

In 2005, in front of the discotheque Sokol, he fired three shots in the registry, causing him life-threatening injuries that were successfully remedied by the doctors, and Hajdukovic escaped and a warrant was issued after him.

He was arrested three years later during the European football championship in Austria on the German-Austrian border with fake documents and burned fingers on his fingers. He spent some time in jail, but soon he continued with outbursts. So in 2010 drunk in the Nazi department at the Krivi Road café attacked and threatened two guards, he stumbled across a pistol that uncontrollably fired, but without consequences.

At the same time, Hajdukovic kept the show on the radio, he also led his coffee shop, acted in the domestic film ‘You carry me’. Police Hajduković and 47-year-old colleague, a Serbian citizen suspected of committing a criminal offense of unauthorized production and trafficking in drugs, and due to possession of weapons against Hajduković, will be sent to the Municipal Court in Karlovac and an indictment for the violation of the Purchase Law and possession of weapons of citizens.

Osudjena dvojica mladica za ubistvo Nikole Sazdovskog mladog navijaca Vardara

Osnovni sud Makedonije osudio je danas dvojicu pripadnika navijacke grupe Svercerat za svirepo ubistvo Nikole Sazdovskog Sazde u Skoplju 29.juna prosle godine. Dvojica momaka Besir Belja i Skender Demirin osudjeni su na 19 godina zatvora dok se za trecim osumljicenim jos uvek traga.

 

Nikola Sazdovski – Sazdo je bio krvnički pretučen 29. juna oko 17,45 časova na autobuskoj stanici ispred fabrike Alkaloid u skopskom naselju Autokomanda. Dok je on, ne sluteći ništa, mirno čekao autobus kojim je trebala da dodje njegova devojka, trojica napadača su uz škripu kočnica, na autobuskoj stanici zaustavili automobil Mercedes sa kojim su se vozili.

 

 

Čim su izašla iz njega prišli su Nikoli i zatražili mu ličnu kartu. Kada im ju je on pokazao, sva trojica su iznenada i istovremeno počeli krvnički da ga udaraju pesnicama po glavi i grudima. Od siline udaraca Nikola je pao na trotor, a naslinici su bez milosti nastavili da ga udaraju i šutiraju nogama po glavi i telu, nanoseći mu teške telesne povrede.

 

 

Nakon fizičkog napada, nasilnici su sa vozilom pobegli sa mesta događaja, a Nikola Sazdovski – Sazdo je u komi sa vozilom Hitne pomoći prenet u Urgentni centar Kliničkog centra Majka Tereza u Skoplju, a odatle na Kliniku za anesteziju, reanimaciju i intenzivno lečenje (KARIL).

 

Deset dana je trajala borba lekara KARIL da bi mu spasili život. Mladić je na kliniku bio donet u komi, iz koje se, na žalost, nije probudio. Lekari su ga nekoliko puta vraćali u život, ali mu spasa nije bilo. Preminuo je 9. jula u bolnici.

– Od kako je bila započeta srčano-plućna i moždana reanimacija bio je prenet na KARIL u veoma teškom stanju sa veoma teškim povredama mozga i neizvesnim ishodom. Nekoliko puta je bio vraćan u život, ali je na žalost podlegao povredama – izjavila je tada Maja Mojsova, rukovodilac Klinike za anesteziju, reanimaciju i intenzivno lečenje.

 

 

Za nepunih 24 časa policija je uspela da otkrije i uhapsi dvojicu napadača. Lisice na ruke su stavljene Skenderu D. i Besiru B. iz Skoplja, dok se treći napadač Jeton Ljuža i dalje nalazi u bekstvu i policija traga za njim.
Na smrt prebijeni Nikola Sazdovski – Sazdo je navijao za FK Vardar i bio je član najvatrenije navijačke grupe Komiti.

Nakon saznanja da njegov organizam nije izdržao, na socijalnim mrežama su se pojavile optužbe na račun policije, ali i napadača, za koje se tvrdilo da su etnički Albanci, iako je policija tada saopštila samo njihove inicijale.

– Nasilnik je nasilnik, bez obzira da li je Albanac ili Makedonac. Onaj ko je nasilnik će odgovarati. Postoje zakoni, postoji pravna držva, oni su u pritvoru i nema gde da beže. Zamoliću vas da ne gledate etničku pozadinu koja se ranije veoma često koristila – izjavio je tada na konferenciji za novinare Toni Angelovski, portparol MUP odgovarajući na pitanje novinara da li ovaj slučaj ima etničku pozadinu.

Nakon brojnih reakcija građana i političkih partija, oglasio se i Helsinški komitet, koji je ovaj slučaj ocenio kao ozbiljan zločin iz mržnje.

Iako su se nakon krvničkog ubistva Nikole Sazdovskog – Sazde pojavile spekulacije da se radilo o odmeravanju snage između dve navijačke grupe na skopskim ulicama, pravi motivi zločina još nisu pozati.

Izjava navijaca Buducnosti nakon sinocnje utakmice

Kada je Marko Ivković Jagoda stradao u Istanbulu od strane navijača Galtasaraja, košarkaši turskog kluba su očekivali pakao u “Pionioru” tokom te Evroligaške sezone. Međutim klub iz Železnika je organizaciju tog meča odradio perfektno. Osim gusala, salve zvižduka i sl. košarkaši Galate su igrali u relativno mirnoj atmosferi. Ni jedna pljuvačka, ni jedno uljećane na teren, bez stolica koji lete, jer jebi ga Evroliga je to, skupo se plaća, nema Čovićeve patetike i prijetnji da će “izaći iz lige”. Dakle prije 5 godina, uspjeli su sve da organizuju kako treba.
Pet godina kasnije, količina mržnje i način organizacije utakmice je takav da nije postojao ni jedan razlog da se naši košarkaši vrate na teren.
Mržnja gotovo veća od one prema najljućem rivalu.

Zamisli kakvu pizdariju mora da napravi kamerman ispod koša da izazove Kolovu reakciju. I na kraju 30, 40 Čovićevih plaćenika ulijeće na teren, kreće fizički napad, gdje se jedna pizda staje i povlači nakon što ga Pop prvo cima loptom, a onda mu se postavlja. Ovi smećari nakon urađenog posla, slikaju se timski na centru, dolaze do naše klupe sjedaju i zadovoljno pale cigarete.
Niko ih ne miče, niko ih ne udaljava, a onda šou od Nebojše Ilića koji uzima mikrofon i govori “Ne nasjedajte na njihove provokacije”. Čovjek koji je bio sportista, koji je i danas u timu Srbije, izlazi sa ovakvom sramnom izjavom??
Još gore je kada u 2. ili 3. četvrtini odlazi do dijela iza koša i govori ološu koji pljuje “Nemoj sada, čekaj četvrtu”.
Na kraju postavlja se logično pitanje koje bio čovjek koji je natjerao naše košarkaše da se vrate i odigraju meč?
Osoba koja je donijela tu odluku treba najviše da odgovara.
Tri igrača dobila ili udarce, ili pogođeni, američki košarkaši nisu željeli da se vrate, neko je morao da ih vrati?


Šta 20:0 prijetnja? Kao da nije moglo da se sa jakim pravnim timom bore za zelenim stolom. Još nit je tribina ispražnjena nit išta. U takvoj atmosferi podmladak ekipe iz Železnika bi dobio meč bez problema, jer fokus u atmosferi linča koju si doživio, i koja te je onda cijelu utakmicu pratila je sve samo ne normalan osnovni uslov za igru. U onakvom dozvoljenom i orkestriranom linču ne bi Budućnost pukla, pao bi i Golden Stejt.
Da se ne diramo suđenja, jer to bi bio post za sebe.
I na kraju gledaj ljude iz našeg grada, koji se ne slade pobjedom, već upravo tim linčom, kako izbacaju zadovoljne statuse, kače posprdne pjesme, i navijaju da košarkaše…šta? Pobiju? Ono mrzimo Mila, ali je Vučić je ok?
Dobro i ja previše očekujem od ljudi koje Di Kej kupi jeftinje od svog frizera.
I na kraju Petrova slika, za sve i njih i nas. Hrabrost, srčanost i požrtvovanost se ne kupuje. Zato još jednom Petar Popović je lavjeg srca…

https://www.youtube.com/watch?v=WeM-OVp6_Gk

Tekst u kome je dosta stvari istinito medjutim nadam se da su ovakve stvari pisane posle svake utakmice finalne serije, jer je u svakoj utakmici bilo previse stvari koje su licile na sve osim na sportsku atmosferu i fer navijanje. Verujem da bi najpravednije bilo da Evroliga ne dozvoli nijednoj ekipi sa nasih prostora da ucestvuje u njenim takmicenjima narednih 10 godina jer smo govna najobicnija. Ovo je bio okrsaj dvojice najblaze receno kontroverznih biznismena Dragana Bokana i Nebojse Covica koji su od kosarkaskog spektakla napravili lakrdiju i bruku, a kosarkasi i ostali clanovi tima su doziveli ponizenje i ruglo koje ne zasluzuje ni najgori olos.

Dokazano je da dvadesetak nazovimo momaka (na obe strane) moze da “probije” kordon od stotinak pripadnika zandarmerije i da slobodno pljuje i vredja vrhunske SPORTISTE od kojih su Popovic i tamnoputi igrac Buducnosti pokazali da se hrabrost da ne kazem muda ne dobijaju u teretani vec se ljudi radjaju sa tim  i na vise nego primeren nacin pokazali nezeljenim posetiocima gde im je mesto… Takodje osudjujem i igrace obe ekipe koji nisu zastitili svoje sportske rivale vec su dozvolili da ih nesvet ponizava sto im se svakom narednom gostujucom utakmicom odbilo o glavu.

Cudno je i to sto posle pet utakmica na kojima je atmosfera bila vrelija nego u pojasu Gaze nijedno lice nije privedeno i pored video materijala kojeg ima na izvol'te, ustvati gresim dvojica navijaca Crvene Zvezde su privedena i propisno isprebijana jer su dosla da bodre svoj klub bez ikakavog isticanja obelezja ili provokacija, sto bi da se ne lazemo svako od nas ucinio da ima priliku. Mogao bih ovako da kenjam do sutra ali zanima me jos samo sta bi se desilo da se u Moraci ili Pioniru ponovio detalj sa susreta finala ABA lige od pre nekoliko sezona kad su se sastala dva bivsa osvajaca Kupa Sampiona Cibona i Partizan u Zagrebu?

Uhapsen vodja BBB i Delija sa 170 kg droge (FOTO/VIDEO)

Hrvatska policija uhapsila je kod naplatnih rampi na autoputu ka Karlovcu dvojicu muskaraca za koje se kasnije ispostavilo da su 44-godišnji bivši vođa BBB-a Goran Hajduković-Čupko i državljanin Srbije Dragan Pavlović (47), jedan od Delija, navijačke skupine koja prati beogradsku Crvenu zvezdu.

U kamionu koji je vozio Hajdukovic pronadjenjo je 170 kg marihuane smestene u gradjevinski stiropor, veruje se da su uhapseni po dojavi kao sto to obicno biva kada neko “padne” sa vecom kolicinom narkotika. Pored marihuane kod njih je pronadjeno i 0.7 gr kokaina i pistolj marke glok sa 53 metka. Ovo je najveca zaplena droge na teritoriji karlovacke zupanije.

 

– Postoji osnovana sumnja da su osumnjičenici 17. travnja 2019. u 19 sati u Karlovcu, kod naplatnih postaja autoceste A1, zajedno i po prethodnom dogovoru, protivno Zakonu o suzbijanju zlouporabe droga, u teretnom vozilu zagrebačkih registarskih oznaka držali ukupno 170,605 kilograma suhe biljne materije za koju je preliminarnim testiranjem utvrđeno da se radi o opojnoj drogi cannabis marihuana – potvrdili u u Općinskom državnom odvjetništvu u Karlovcu, koje je predložilo sucu istrage istražni zatvor protiv obojice osumnjičenika zbog opasnosti od bijega te ponavljanja kaznenog djela, na čemu im je i udovoljeno te su obojica završila iza rešetaka.

Hajdukovic je od ranije poznat policiji jer je pored mnostva prekrsaja i krivicnih dela imao i tri pokusaja ubistva. Nekoliko puta je boravio u zatvoru. Prvi pokusaj ubistva imao je pre 18 godina kada je  pred derbi sa Hajdukom u zagrebackom naselju Dubrava izbo dvojicu maldica inace navijaca Hajduka nozem.

 

Ispred diskoteke Sokol je 2005. godine u redara ispalio tri hitca nanijevši mu po život opasne ozljede koje su liječnici uspješno sanirali, a Hajduković je tada pobjegao i za njim je bila raspisana tjeralica.

 

Uhićen je tri godine kasnije za vrijeme europskog nogometnog prvenstva u Austriji na njemačko-austrijskoj granici s lažnim dokumentima i spaljenim jagodicama na prstima. Neko vrijeme je bio proveo u zatvoru, no ubrzo je nastavio s ispadima. Tako je 2010. godine pijan u nacističkom odjelu u kafiću Krivi put napao i prijetio dvojici zaštitara, posegao je za pištoljem koji je u gužvi nekontrolirano opalio, no bez posljedica.

Svojevremeno je Hajduković na radiju vodio emisiju, vodio je i svoj kafić, glumio je u domaćem filmu ‘Ti me nosiš’. Policija Hajdukovića i 47-godišnjeg kolegu, državljanina Srbije sumnjiči za kazneno djelo neovlaštene proizvodnje i prometa drogama, a zbog posjedovanja oružja protiv Hajdukovića će Općinskom sudu u Karlovcu biti proslijeđen i optužni prijedlog zbog prekršaja iz Zakona o nabavi i posjedovanju oružja građana.

 

Najbolje posjete proteklog vikenda

Proteklog proljetnog vikenda igralo se još jedno kolo elitnih fudbalskih liga u državama bivše SFRJ. Posjete nisu ništa posebno unatoč lijepom proljetnom vremenu. Izuzmemo li posjetu splitskih “Bilih”, ostale cifre stvarno izgledaju mršavo iako se na našim prostorima ne igra neki veličanstven fudbal. U ovom kolu odigrano je dosta zanimljivih duela, pogotovo u BiH gdje je borba za titulu, Evropu i ispadanje i dalje aktivna.

Najposjećeniji meč igrao se u Splitu. Na jadranskom derbiju između starih rivala Hajduka i Rijeke prisustvovalo je oko 15 hiljada ljubitelja fudbala. Susret je završen visokim rezultatom 4:0 u korist Hajduka. Splićani se sada nalaze na petoj poziciji na tabeli koliko ima i Osijek, dok je Rijeka druga iza Dinama i već se odavno ne nada, sada već nemogućoj tituli.

PHOTO: Official HNK Hajduk Split Facebook Page

U Srbiji najviše pažnje prikupio je duel Radničkog iz Niša protiv Partizana te meč Dinama iz Vranja i Voždovca. Radnički predvođen fenomenalnim trenerom ponovo je uzeo bodove Partizanu i ne smanjuje zaostatak za vodećom Zvezdom od četiri boda. Dinamo V. je svim silama pokušao i uspio pobjediti ekipu Voždovca, kako bi uhvatio slamku spasa i povecao zalihu prijeko potrebnih bodova za ostanak u ligi.

Igrači Radničkog iz Niša | PHOTO: Srbijasport.net

Premijer liga Bosne i Hercegovine je možda i najzanimljivija trenutno jer se 2 tima bore za titulu dok njih 5 za izlazak u Evropu. Najveći broj odaziva fudbalske publike imao je hercegovački derbi između Širokog Brijega i Zrinjskog. Široki Brijeg je uspio da savlada rivale minimalnim rezultatom, tako da Zrinjski nije iskoristio priliku da se približi na jedan bod do prvog mjesta, s obzirom da je Sarajevo izubilo u Tuzli ali opet ostalo na + četiri nasparm Zrinjskog.

Igrači Zrinjskog i Širokog na proteklom derbiju | PHOTO NKŠB FB

U Sloveniji kao i po starom, stari tata slovenske lige ekipa Maribora, ponovo je imala najveću posjetu u nacionalnom šampionatu.

Hajduk – Rijeka 14752
Dinamo Vranje – Vozdovac 4000 
Radnicki Nis – Partizan 4000
Široki – Zrinjski 4000
Maribor – Rudar Velenje 3500
Čukarički – C.Zvezda 3000
Sloboda – Sarajevo 3000
Željezničar – Krupa 2569
Slaven Belupo – Dinamo Zagreb 1882
Čelik – Tuzla City 1800

Navijaci AEK-a oduzeli zastavu Gate 7 (Olimpijakos)

Navijaci AEK-a uspeli su da ekspresnom akcijom oduzmu jednu bitnu zastavu navijaca Olimpijakosa koji su se vracali sa gostovanja iz Lamie. Gate 7 je isao sa 3 automobila u kojima je bilo izmedju 10 i 15 osoba, a akcija koju su izveli navijaca AEK vidi se da su Olimpijakosovi navijaci praceni od polaska pa do povratka u Atinu.

Navijaci atinskih zuto crnih su ih presreli u vecem broju i uspeli da se domognu vrednog trofeja koji ce verovarno biti spaljen na prvoj sledecoj utakmicu dvaju klubova… Mrznja izmedju navijackih grupa u Grckoj je jedna od najzescih na svetu.  Podjednako se mrze svi navijaci vecih klubova pa tako medjusobni sukobi navijaca Olipijakosa, Panatinaikosa, Paok-a , AEK-a i Arisa postaju svakodnevnica. U sukobima se cesto koriste palice, nozevi, sipke i pirotehnika…

 

Young Erotica

Young Erotica je jedna od najkontraverznijih grobarskih grupa koja dolazi sa Konjarnika i Malog Mokrog Luga. Ekipa koja je postala poznata po cestim okrsajima sa podgrupama Delija kako u njihovom kraju tako i u ostalim delovima Beograda. Grupa koja je zazivela u prvim godinama ovog veka i grupa cije su clanovi trenutno uglavnom po zatvorima.

 

 

 

Ekipa koju su osnovali klinci nemirnog duha i prgave naravi akcijala je druge grupe i cesto imala sukobe sa pripadnicima javnog reda i mira zbog cega je izgubila udarnu iglu ekipe i vremenom se grupa osula ali  clanovi te grupe i dalje posecuju utakmice Partizana.

Ova grupa je takodje poznata po specificnim pesmama koje pevuse za svoju grupu u kojima se cak poziva na koriscenje “nedozvoljenih stvari” :  “I svi cigani su mnogo jaki i zato bodi, bodi, bodi dok ne nestane im krvi bice pokolj i bice vika jer mi smo Young Erotica na na na na ‘

“Cujte i pocujte kurve i bludnice Young Erotica je pustena iz ludnice. Setamo gradom i gledamo butike jer bez narkotika dosadna je i Young Erotica. Svaka kurva zna kako jebe ta faca corava prava nakaza mokroluzanska! ”

“Dobro znaju svi svakog našeg ludog lika i cim ga vide odma kazu on je erotika ,u rukama plamen u pesnicama čelik ,čast ,hrabrost,snaga tu su ponos nam je velik,štagle pucaju i baklje sevaju posle nase ekipe ciganske izlomljeni hodaju ,žandarmerija ,ceo sup i interventna kad sam vide odma nam se s puta sklanjaju ,jer erotika smo mi grupa ludih huligana koja svakog dana postaje sve vise jača!! nanaanananannanana”

Kako je izgubljena zastava Gang Evil

Zastava Gang Evil je pripadala ekipi Hordi Zla koja je dolazila iz sarajevskog naselja Malta i ona je krajem 80-ih i pocetkom 90-ih bila jedna od udarnih ekipa bordo ekipe.

Zastava koja je ispratila gotovo sve utakmice Sarajeva kako kuci tako i u gostima je nepravedno zbog nemara i nezainteresovanosti clanova ostavljena da prezimi u jednom sarajevskom podrumu gde je usled vlage ostecena pa su pojednina slova morala da se menjaju, platno od kojeg je izradjena zastava je bilo vrhunskog kvaliteta pa je zastava ipak uspela da ostane u zivotu.

Zastava je nakon toga pocela redovno da se nosi na tekme , medjutim u tom trenutku pocinje onaj nesretni rat i zastava ponovo biva zanemarena ovaj put sa razlogom. Ostavljena u jednom stanu koji zahvata pozar ali zastava nije izgorela, slova na zastavi bivaju ostecena i postaju crna ali zastava ostaje u zivotu.

Posle zavrsetka rata zastava se pojavljuje na tekmi u Travniku 1997. godine pa na derbiju na Grbavici gde su je pojedinci iz nase grupe bukvalno ostavili na ogradi i otisli, o ovim ljudima ne treba trositi reci jer samo ovaj potez dosta govori o njima. Manijaci uzimaju zastavu i kasnije je pokazuju kao trofej, ne krivimo ih zbog toga jer bi to svako uradio. Veca je krivica ljudi koji su ostavili laku lovinu na ogradi…

Kasnije je uradjena jos jedna zastava sa ovim nazivom ali ona prva je jednostavno zacetnica svega i ostaje veliki zal za njenim gubitkom…

Vodja navijaca Visle poceo da saradjuje sa policijom

Prema pisanju jednog od najpoznatijih poljskih portala tvn24.pl : “Misiek” (Medved) vodja navijaca Visla Sharks-a otpoceo je saradnju sa policijom i tuzilastvom .

Prema pisanju portala zbog svedocenja Misiek-a poljska policija je 16.04. uhapsila 16 osoba koje su uglavnom clanovi Visla Sharks-a ali i neke koji nemaju veze sa tom grupom. Medju uhapsenim je i bivsi predsednik Visle Krakov i jedna osoba povezana sa navijackom grupom Legije Gdanjsk.

U sredu je poljska policija pokusala da uhapsi vodju navijaca Krakovije poznatijih pod imenom Jude Gang, ali je on uspeo da izbegne hapsenje i pobegne iz drzave. 16 uhapsenih osoba osumljiceni su za trgovinu drogom,a poljska policija najavila je i nova hapsenja narednih dana.

Policijska akcija pod nazivom “Wisla Sharks” jos uvek traje…

U maju 2018. zapoceta je akcija i nekoliko hiljada ljudi je uhapseno u njoj, vodja navijaca Visle je za nju saznao nekoliko dana ranije i pobegao je u Italiju, medjutim u oktobru 2018. je uhapsen i isporucen Poljskoj gde je po navodima policije zapoceo saradnju.

Misiek je postao poznat 1998. godine tokom utakmice Visla-Parma kada je sa tribina uspeo da pogodi Dina Badja nozem u glavu. Za ovo delo osudjen je na 6.5 godina robije.