Ekipa Zrinjskog je večeras u Mostaru remizirala protiv gradskog rivala Veleža rezultatom 1:1.
Popularni “Plemići” su tako propustili dobru šansu da se izjednače na tabeli sa gradskim rivalom, a pali su na peto mjesto tabele i nisu u pozicijama koje vode u Evropu.
Poslije meča protiv najljućeg rivala Veleža na stadionu Bijeli Brijeg pojavili su se vatreni navijači Zrinjskog Ultrasi i upali su na stadion.
Izrevoltirani su navijači mostarskog kluba slabim rezultatima tima u posljednje vrijeme i odlučili su da ‘porazgovaraju’ sa fudbalerima.
Naime, Zrinjski je vezao tri utakmice bez pobjede. Osvojili su samo dva boda od mogućih devet i smanjili su šanse da se nađu u Evropi. Navijači su itekako ljuti zbog svega i odlučili su da na svoj način igračima pokažu svo nezadovoljstvo.
Do kraja sezone Plemići imaju jako težak raspored. U utorak je već novi derbi u Banjaluci protiv Borca, a zatim slijede domaće utakmice protiv Krupe i Željezničara. U posljednjem 33. kolu Plemići će na gostovanje na Tušanj, gdje će odigrati utakmicu protiv Tuzla Cityja.
Mnogo bure se diglo u hrvatskoj javnosti, pogotovo među hrvatskim navijačkim grupama nakon što su donijeti ozbiljni koraci ka legalizovanju usvajanja djece za istospolne brakove (brakove LGTB populacije).
Nakon što je Upravni sud krajem Aprila presudio u slučaju zahtjeva za posvajanjem djece koji su podnijeli životni partneri Mladen Kožić i Ivo Šegota, odlučio da istospolni brakovi mogu postati usvojitelji. U slučaju pristupa posvojenju životnih partnera Mladena Kožića i Ive Šegote Upravni sud je donio odluku da oni punim pravom mogu biti posvojitelji. Sud je presudio da ne smije biti diskriminacije.
Predsdjenik Udruge Dugine obitelji Daniel Martinović rekao je da je ovo je veliki trenutak za LGBT zajednicu u Hrvatskoj.
“Svi gay i lezbijski partneri mogu bez straha pristupiti procjeni i, ako žele, mogu postati posvojitelji. Oni kada dođu u Centar za socijalnu skrb, ne smiju biti diskriminirani zbog svoje seksualne orijentacije ili rodnog identiteta”, naveo je Martinović.
Ovo je izazvalo dosta negativnih reakcija, a sinoć su članovi Armade zapalili zastavu LGTB populacije i poslali svima poruku šta misle o ovim posupcima suda i svega što se dešava u Hrvatskoj zadnjih dana što se tiče LGTB-a.
Poznata udruga “Naš Hajduk” kupila je dodatnih 1.86% dionica Hajduka i tako udio udruge u vlasništvu Hajduka sad iznosi 26.39%. Tako si je osigurala kontrolni paket koji iznosi 25%+1. Naš Hajduk otkupio je 10.000 ponuđenih dionica za 455.026,39 kuna. Radi se o dionicama koje su bile imovina tvrtke Konstruktor-inženjering d.d. u stečaju te su prodane na javnoj dražbi.
Inače, tijekom privatizacije Hajduka dionice su se prodavale po cijeni od 500 kuna, dok je paket dionica Konstruktora otkupljen po manjoj cijeni jer je taj proces bio u sklopu stečajnog postupka u kojem se prodavala i ostala imovina tvrtke u stečaju..
“Za nas je ovo logičan korak na putu koji je započeo prije više od desetljeća, a otkup dionica jedan je od naših važnih zadataka”, rekao je Toni Baletić, predsjednik udruge Naš Hajduk, koja je u sklopu projekta otkupa dionica prikupila više od 15 milijuna kuna.
“Kao što uvijek naglašavamo, sredstva za otkup dionica isključivo se i namjenski skupljaju za tu svrhu kroz donatorski projekt ‘Za sva vrimena’, u kojemu sudjeluju tisuće navijača. Bez njih ništa ne bi bilo moguće. Ovim putem zahvaljujemo svima koji sudjeluju, bez obzira na iznos donacija, i vjerujemo da će nastaviti podržavati ovaj projekt i pozivamo one koji još nisu da se priključe”, zaključio je Baletić.
Udruga Naš Hajduk, koja je i prije ovog poteza bila drugi najveći dioničar kluba, sada je osnažila svoju poziciju u vlasničkom udjelu. Kontrolni paket omogućuje im mehanizme kojima mogu utjecati na donošenje važnih odluka ili primjerice stopirati promjenu imena ili grba kluba. Njihov cilj je da postanu većinski vlasnici kluba.
Grupa muškaraca, pripadnika navijačke grupe “Bed blu bojs”, snimljena je na dan pravoslavnog Uskrsa, kako u Borovu u Hrvatskoj ide ulicama i viče “Ubij Srbina”
Na njima se vidi kako muškarci uz pratnju policije skandiraju i provociraju. Mladići prolaze kroz mesto gde žive Srbi i uzvikuju “Ubij Srbina” dok policija polako ide iza njih kolima i ne interveniše. Čuva ih valjda od uplašenih ljudi u kućama.
Povorka se zaputila do spomenika 12 hrvatskih policajaca koji su na ovaj dan 2. maja 1991. godine poginuli u sukobu sa lokalnim stanovništvom. Obeležavanje ove tragedije na ovakav način, praveći incidente i pozivajući na ubistva je sramotno i tužno.
Inače, pretpostavlja se da su mladići članovi navijačke grupe BBB iz Vukovara koja već godinama napada i maltretira Srbe u tom gradu, a poslednja dva dana to čini sa Srbima u Borovu. Tako su se juče, za 1. maj, takođe u pratnji policije okupili u centru ovog mesta i na zidu jedne privatne prodavnice iz Vukovara, uz odobrenje vlasnika, napravili ogroman mural sa hrvatskom zastavom i znakovima hrvatskih vojnih snaga. Sve vreme dok su šarali po zidu, čuvale su ih jake policijske snage. Na svojim stranicama na društvenim mrežama već su najavili obračun sa onima koji taj mural budu dirali.
Kako kažu meštani Borova, ova navijačka grupa već danima patrolira po selu, ispitujući teren, a jednog mladića su i napali pored pravoslavne crkve.
Opština Borovo je reagovala povodom oslikavanja murala i najavila da će naći rešenja da ga ukloni.
“Ako neko smatra da se na ovakav način može graditi zajednički život i razmišljati o budućnosti trebao bi se malo zapitati o čemu je razmišljao. Da li je direktor Veleprometa, trgovine koja u Borovu posluje godinama i čije su mušterije meštani Borova, davajući saglasnost grupi nepoznatih ljudi koja je došla u Borovo da naslikava murale kojima mesto u Borovu nije, uopšte razmišljao. Ako jeste onda se nije rukovodio razboritošću.
Na ovakav način samo se raspiruju tenzije i ni na koji način se ne doprinosi razvoju zajedničkog života između većinskog naroda i pripadnika srpske zajednice.
Pozivamo sve meštane Borova da ne nasedaju na ovakvu provokaciju, a mi ćemo pronaći način da se izgled parka vrati u prvobitno stanje u što skorijem vremenu.”, saopštili su iz Opštine.
Prije tačno 41. godinu na današnji dan preminuo je Josip Broz Tito.
To je bio dosta težak i emotivan trenutak za svakog stanovnika bivše države Jugoslavije, život je jednostavno stao u 15:05 sati.
Mmenat kada je objavljena vijest o smrti Maršala Tita dogodila se za vrijeme utakmice između Hajduka i Crvene Zvezde na Poljudu.
Tužnu vijest je saopštio tadašnji predsjednik Hajduka Ante Skataretiko, a igrači oba tima su se skupili na centru igrališta.
Proradile su emocije, svi su bili u šoku, jasno je bilo da od nastavka utakmice nema ništa.
Suze na licima nogometaša, sudija, službenih lica i svih ostalih aktera rekle su sve.
Na tribinama nevjerovatne scene, a krenulo je sa sjeverne tribine. Navijači su u jednom glasu pjevali: “Druže Tito, mi ti se kunemo”.
“Ko kaže da nije plakao za Titom taj laže! Uostalom, postoje TV snimci, fotografije… Od istorije se ne može pobeći, niti ima razloga za nečim takvim. Moj brat Zoran je pao na kolena, ja sam ronio suze, oko srca me steglo. Uz rame su mi stajali i fudbaleri Crvene zvezde: Pižon, Šestić, Đurovski, Borovnica, Ljukovčan… I njima je bilo teško. Igrao sam za Crvenu zvezdu pet utakmica, pre rata. Svojom nesmotrenošću tada sam raskinuo ugovor s Kanom, a onda sam ga ponovno produžio. I izgubio sam pravo igranja za taj tim te godina, a jedini način igranja do početka nove sezone bio je odlazak u neki drugi klub. Kako su Kan i Zvezda imali dobar odnos, jer je Dušan Savić bio pre igrač Kana, za njih je to bilo najbolje rešenje i nisu mi dali da biram. Bio sam tamo 1989. godine”. rekao je svojevremeno Zlatko Vujović za Večernji list.
“Začuli su se krici. Neko je zaplakao, neko je vrisnuo. Mislim da je u tom trenutku preovladavao strah od toga šta će biti sutra, jer smo decenijama bili vaspitavani da se bez njega ne moze, da je on jedino vredno u državi”, prisjetio se Dušan Savić historijskog momenta.
Susret nije nastavljen, a kasnije se desio i sukob navijača na tribinama.
Hajduk – Crvena Zvezda 1:1 (prekid u 42. minuti)
Strijelci: Zo. Vujović za Hajduk, Petrović za Crvenu Zvezdu
Pristalice švedskog AIK-a su se pobunile protiv odluke vlade da zbog pandemije koronavirusa na stadionu smije biti samo osam gledatelja.
Tamošnje su vlasti odredile kako se na otvorenom može okupiti najviše osam ljudi na istom mjestu, a iznimke nema ni za nogometne utakmice. Tako je AIK protiv Elfsborga na stadionu koji prima 50 tisuća gledatelja imao podršku samo osmorice gledatelja.
“Mislim da nas vlasti ne prepoznaju kao važan segment društva. Lakše im je pronaći rješenje za shopping-centre i kafiće, nego za nas”, rekao je Mats Enquist, prvi čovjek švedske lige.
AIK-ovi navijači u znak prosvjeda okupili su se u trgovačkom centru jer za trgovačke centre ne postoji limit broja posjetitelja. Tamo su donijeli zastave i transparente te pjevali navijačke pjesme.
AIK fans showing the absurdity in stadiums being limited to eight persons whilst malls are open 👏👏pic.twitter.com/BckNeloyas
— Photos of Football (@photosofootball) May 2, 2021
Braća Zdravko i Zoran Mamić spas od hrvatskog pravosuđa našli su u Bosni i Hercegovini.
Očigledno da im je lijepo u Međugorju, što iz dana u dan potvrđuju i snimci. Sada se pojavio vjerovatno i najzanimljiviji. Mamići pjevaju dalmatinsku pjesmu ‘Kada umrem umotan u bilo’, pjesmu koju pjevaju navijači ljutog Dinamovog rivala Hajduka.
Inače, Mamić je od Županijskog suda u Osijeku zatražio i pokretanje procedura da kaznu od 6,5 godina odlusti u Bosni i Hercegovini, a isto je učinio i njegov brat Zoran.
Zoran Mamić je osuđen na četiri godine i osam mjeseci.
Zdravko Mamić odavno već vodi borbu i tvrdi da je nevin, a na press konferenciji u Mostaru nedavno je bio veoma otvoren. Nije birao riječi.
“Dolazimo to te presude Vrhovnog suda Hrvatske i ti ljudi koji su donijeli tu presudu će ostati upisani u historiji kao krvnici ili zločinci. Moj brat i ja nismo presuđeni ni za jednu kunu utaje poreze i to je vrlo važno. Dinamo za koji se tvrdi da je oštećen svi organi kluba kažu da to nije tako”.
“Kaže se da sam ja neovlašteno odnio novac iz Dinama preko nekih računa. Da li sam taj novac iznio preko goluba na grani? Ja sam novce ako ćemo onako kako je postavljena optužnica iznio preko poznatih ljudi koji se zovu Luka Modrić i Dejan Lovren. Pouzdano znam da Modrić i danas ima nekoliko miliona eura na tom račun koje je podijelio sa mnom temeljem privatnog ugovora kojeg smo imali jer sam investirao u njega kao menadžer”.
Ako ćemo pošteno i istinito Modrić i Lovren su saučesnici jer novac je kod njih. Oni su došli na sud i rekli ‘Da mi smo potpisali ugovore i anekse, mi smo došli u banku i podigli novac. Pa, ili smo zajedno u djelu ili niko nije u djelu. Kako je moguće da 93 svjedoka Tužiteljstva i svi su svjedočili u korist braće Mamić, a oni su doveli te svjedoke. Sud za vrijeme suđenja, odnosno državno odvjetništvo, kada su vidjeli šta su svjedočili Modrić i Lovren oni su podigli optužnicu protiv njih za lažno svjedočenje”.
“Jedino sud može reći da li su to lažni svjedoci, a ne da se za vrijeme suđenja vrši pritisak da su to lažni svjedoci. Da bude gore odvjetnici Modrića i Lovrena traže da se njihovo suđenje prebaci iz Osijeka u Zagreb i to je Vrhovni sud uradio. Šta se tamo dešava? Pravomoćna presuda u kojoj su Modrić i Lovren oslobođeni krivokletstva. Sada imate da su oni govorili istinu, a sudac onda kaže da su lažni svjedoci i da su Barišić i uprava Dinama nevjerodostojni svjedoci. Svako ko je rekao suprotno od želje suda nije priznat. Tu nema odbrane. Jesam li tužan ili šokiran? Nisam. Protiv toga nema odbrane”, kazao je Mamić.
Pristalice Manchester Uniteda u zadnje vrijeme uveliko izražavaju nezadovoljstvo vlasnicima kluba, a danas su upali na Old Trafford pred meč sa Liverpoolom i tako su nastavili sa protestima protiv vlasnika kluba – porodice Glazer.
Prvo su prethodnih sedmica blokirali trening centar kluba, te protestvovali ispred Old Trafforda, ovog puta su se odlučili ući na stadion.
Mnogobrojni navijači su se našli ispred Teatra snova, a zatim su provalili na čuveni stadion noseći baklje i dimne bobme, te su iskazali jasan stav prema vlasnicima kluba.
Svi žele da oni napuste Manchester United. Pokušat će da to osiguraju protestima i vidjet ćemo koliko će im ovo uspjesti.
@ManUtd fans on Old Trafford’s pitch and outside the lowery hotel for the #glazersout protest.
Horrid having to put up with these leaches as owners, and as for that conman Ed Woodward, who I keep hearing what a financial, marketing genius he is. pic.twitter.com/cAFKSQXMqS
Porodica Glazer na čelu sa Malcolmom Glazerom počela je kupovati dionice Uniteda 2003. godine, a od 2005. godine su većinski vlasnici kluba.
Trenutno su vlasnici čak 98 procenata dionica kluba, a preostaala dva procenta pripadaju sada već bivšem direktoru kluba Edu Woodwardu koji je dao otkaz nakon vijesti o ulasku u Superligu, čije formiranje na kraju nije uspjelo.
BREAKING: Angry Manchester United fans are staging a protest against the club's owners after getting inside their Old Trafford stadium.
Historija navijacke grupe Sila nebeska vezana je za poslijeratno razdoblje medjutim to ne znaci da Nogometni klub Jedinstvo nisu pratili vjerni navijaci i u prijeratnom razdoblju u nastupima u Drugoj saveznoj ligi ex Jugoslavije zatim medjurepublickoj i republickoj ligi BiH u kojima se je Nogometni klub Jedinstvo takmicio. Pod nazivom Sioux bili su poznati sirom tadasnje Jugoslavije,od Karlovca, Zagreba, Sibenika, Ljubljane do Borova, Sarajeva i drugih gradova Jugoslavije na kojima su pratili svoj voljeni klub.Iako su bili navijaci Jedinstva podrsku su davali i ostalim bihackim sportovima a prvenstveno odbojkasima Bihaca koji su tada bili u Prvoj saveznoj ligi u konkurenciji jakih klubova poput Bosne,Partizana,Crvene zvezde,Mladost Montera i drugih.
Dolaskom rata na podrucje Bosne i Hercegovine sve aktivnosti na sportskim terenima su zamrle pa tako i navijacka desavanja tako da se ova navijacka grupa ugasila. Nakon zavrsetka rata Nogometni klub Jedinstvo se ukljucilo u takmicenje Premijer lige BiH a samim njegovim vracanjem na sportska borilista na stadion su se poceli vracati i navijaci.Razvoj navijacke grupe tekao je usporeno,polako kao i sve ostalo u poslijeratnoj BiH a pravu ulogu ova navijacka grupa dobiva 1997 godine kada u Bihacu biva odrzano Drzavno prvenstvo u malom nogometu na kojem je nastupilo 8 ekipa iz citave BiH medju kojima i Malonogometni klub «502 Viteska» za koji su nastupili tadasnji prvotimci Jedinstva.Navijaci Jedinstva su a tom prvenstvu imali zapazenu ulogu i veliki zadatak pomoci nogometasima 502. viteske da osvoje ovo prvenstvo sto im je poslo za nogom.502. je postala drzavni prvak a navijacu u tom uspjehu su imali velikog udjela.
Nakon tog prvenstva odliuceno je da se pocne s kvalitetnim organizovanjem navijacke grupe i njenim kvalitetnim ustrojem pa je iz tih razloga u Vijecnici Opcine Bihac odrzana Osnivacka skupstina udruzenja navijaca Jedinstva koje je na toj skupstini dobila i svoje ime kao i Vodju odnosno predsjenika udruzenja.Navijacka grupa je dobila naziv sila nebeska po pjesmi bihacke grupe Rondo «U boj u boj za narod svoj,mi smo Sila nebeska 5.Korpus Armije BiH» posvecene pripadnicima slavnog 5.Korpusa,a za vodju navijaca je izabran Abid Topic. Od tog trenutka Sila nebeska pruza nesebicnu podrsku svim sportistima grada Bihaca kako Nogometnom klubu Jedinstvo tako i odbojkasima Bihaca,kosarkasima, rukometasima,… Svoj doprinos Sila nebeska nemjerljivo daje u osvajanju tri titule prvaka BiH odbojkasa Bihaca kao i u njegovim nastupima u Evropskoj ligi prvaka za odbojkase.
Svoje prvo gostovanje Sila nebeska pravi u Zenici na utakmici protiv tadasnjeg premijerligasa Zenice kada je na stadionu Bilino polje Jedinstvo bodrilo oko 250 navijaca koji su s cetiri autobusa i privatnim automobilima dosli u Zenicu da pomognu klubu u borbi za vazne bodove.Nakon Zenice uslijedilo je i drugo gostovanje u zivinicama gdje je klub bodrilo oko 100 navijaca u utakmici protiv rine iz Zvornika. Svoj pravi procvat Sila nebeska dozivljava u nastupima Jedinstva u Intertoto kupu protiv predstavnika Farskih ostrva i Rumunije kad u obje domace utakmice zcno bodre svoj kluba a nekolicina Sile nebeske se je naslo i na gostujucoj utakmici u rumuniji.Na nastupima u Intertoto kupu navijaci Sile nebeske izmedju ostalih navijackih rekvizita koriste i veliku crveno bijelu zastavu koja je prekrivala polovinu apadne tribine stadiona Podno Borica.
Sila nebeska daje nemjerljiv doprinos sampionskoj tituli Jedinstva u sezoni 1999/00 kad na svim utakmicama daje nesebicnu podrsku klubu a treba svakako izdvojiti gostovanje Sile nebeske u susjednom Cazinu u krajskom derbiju kada je na stadionu Krajine Jedinstvpo bodrilo oko 2000 pripadnika Sile nebeske.Kako i i u Premijer ligi Sila nebeska dozivljava pravu ekspanziju u Play offu sezone 1999/00 kada Jedinstvo bodri i kod kuce i na strani pa je tako na gostujucim utakmicama u Citluku protiv ekipe Brotnja Jedinstvo pratilo oko 500 pripadnika Sile nebeske a takodje i u Kaknju na utakmici protiv Rudara,dok je na Kosevu protiv Sarajeva Jedinstvo bodrilo skoro 1000 pripadnika Sile nebeske.
Medjutim nakon Play off doslo je do pada igre Jedinstva a samim tim dodslo je i do slabljenja interesa navijaca tako dase je i Sila nebeska na neki nacin prestala sa svojim djelovanjem.Jedinstvo je ispalo iz Premijer lige a samim time i Sila nebeska je isceznula s tribina. Dvije sezone koliko se Jedinstvo takmicilo u nizem rangu postajali su samo sporadicni pokusaji da se Sila nebeska vrati an tribine medjurtim tek u zadnjoj sezoni (2004/05) kad Jedinstvo osvojenim prvim mjestom u prvoj ligi F BiH vraca u Premijer ligu pocelo je budjenje Sile nebeske.Neke mladje snage i novi ljudi poceli su s organizacijom Sile nebeske koja svoj pravi procvat dozivljava u sanskom mostu gdje se odigravala kljucna utakmica za ulazak u Premijer ligu. Na ovom gostovanju Jedinstvo prati oko 1000 navijaca. Početkom 2006 godine održava se nova skupština Udruženja navijača Sila nebeska i od tad ponovo Sila nebeska je aktivna na svim utakmicama Nogometnog kluba Jedinstvo
Sila nebeska nije ostala upamcena samo po pomoci bihackim sportasima vec i po podrsci nacionalnim selekcijama Bosne i Hercegovine pa se tako Sila nebeska nasla na svim utakmicama nogometne reprezentacije BiH na domacim utakmicama ali i na gostujucoj utakmici drzavne reprezentacije u zagrebu protiv domace repreezentacije Hrvatske gdje reprezentaciju bodri medju ostalim navijacima i 100-tinjak pripadnika Sile nebeske.Fantasticnu atmosferu Sila nebeska pravi u utakmicama kosarkaske reprezentacije Bosne i ercegovine u Bihacu protiv reprezentacija Makedonije i Svedske za sto je Sila nebeska dobila i priznanje Kosarkaskog saveza Bosne i Hercegovine.
Prekjuče su Lešinari protestovali pred sudom u Banja Luci zbog ubistva njihovog druga. Danas se u javnosti se pojavio snimak tog ubistva, ubijen je Duško Savanovića, iz Banjaluke, sve se dogodilo u Trnu, kod Laktaša, 31. decembra prošle godine, a za ubistvo je osumnjičen Dalibor Čember.
Protest Lešinara pred sudom u Banja Luci (28.4.2021)
Inače, pripadnik navijačke grupe Lešinari Duško Savanović (24) iz Banjaluke, za čije ubistvo je osumnjičen sugrađanin Dalibor Čamber (46), pogođen je u zadnji deo butine, a preminuo je 1. januara ove godine.
Čambera sumnjiče da je tokom sukoba ranio i Aleksu Babića (22), kojeg je hicem iz pištolja pogodio u noge. U ovom slučaju osumnjičen je i Milan Đurđević (42), koga terete za pomoć učiniocu posle krivičnog dela, pišu Nezavisne.
Prenosimo i tekst banjalučkog novinara Slobodana Vaskovića povodom ovog ubistva:
Navijačka grupa koja prati FK “Borac”, traži pravednu kaznu za ubicu Dalibora Čambera, jer sumnjaju u namješteno suđenje: Izašli na ulice Banjaluke i zahtijevaju da Ubica bude drakonski kažnjen, jer je iz obijesti ubio Duška Savanovića
piše: Slobodan Vasković
Dalibor Čamber, poznat po fotografiji sa Miloradom Dodikom, ubio je Duška Savanovića (24) i ranio Aleksu Babića 31.12.2020. godine iz čiste obijesti.
Ubijeni Duško Savanović
Zločin je učinio ispred benzinske pumpe “NIS petrol” u Trnu kodd Laktaša.
Savanović, koji je ubijen bez ikakvog razloga, bio je član navijačke grupe FK “Borac” – “Lešinari”.
Pripadnici te grupe smatraju da pravosudni organi, u dosluhu sa pojedinim visokim funkcionerima policije, namjeravaju da Čamberu izreknu malu kaznu, a svoje sumnje temelje na osnovu šturih izvještaja, kako o likvidaciji, tako i o suđenju ubici.
Zvuči nevjerovatno, ali jedan od režimskih medija, nakon ubistva, objavio je tekst pod naslovom da je, parafraziram, ranjen mladić u Trnu, a ubijenog Savanovića su tek uzgred pomenuli. Isto tako, niko nije izvijestio ni slova o protestu “Lešinara”.
Zbog sumnji u namještanje procesa kojim bi Čamber bio minimalno kažnjen za veliki zločin, “Lešinari” su, 28.04.o.g., izašli na ulice Banjaluke i protestnom šetnjom ultimativno zatražili da Ubica Čamber dobije zasluženu kaznu.
“Šaljemo jasnu poruku sa ulice, najstrožije kazne za Duletove ubice”, poruka je “Lešinara”, koji su pozvali na veliko okupljanje na stadionu FK “Borac” u srijedu, 05.05. ove godine.
Oni su bili na Trgu Krajine i isped Okružnog suda Banjaluka, koji se nalazi preko puta Policijske uprave Grada. Suđenje ubici Čamberu trebalo bi se nastaviti 04.05. ove godine.